SHOWS 2013
(se samtlige resultater & billeder under de enkelte år)

 

 

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005


DATO

STED/ARRANGØR

DOMMER

HUND

RESULTAT

FOTO

06.12.2014

GØRLEV, DPHK

Carl Cunnar Stafberg, SE


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CK, 1 BHK, CLUB-CAC, BEST IN SHOW #1


 

 






KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve, CK, 2 BTK, Res-CAC
Bedste Junior & BIS Junior
Årets Stjerneskud i Polarhundeklubben 14



 

           

02.11.2014

HERNING, DKK

Berri Beare, IRE


KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve, CK, 1 BTK, CAC, BIM
Dansk Junior Vinder14
Dansk Vinder14


 


 


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, 2 BHK, Res-CACIB


 

 

 

JODIE

RACEVINDER I DKK 2014; DKKV14



           

01.11.2014

HERNING, DKK

Marianne Baden, DK


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CACIB, BIR
BIG #2


 


 


KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve, CK


           

24.10.2014

NATIONAL SHOW, BRNO, CZ

Kim Leblac, CA


KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve
CZ JUNIOR CHAMPION



 

           

23.10.2014

EUROPEAN WINNER SHOW, BRNO, CZ

Judi Elford, CA
BOB: Allan Bennet, CA


KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve
EUROPEAN JUNIOR WINNER 14
BIR & BIG#2


 

           

12.10.2014

BREDSTEN, DPHK

Christina Bjergstedt-Ohlsson, SE

KATIE

EXCL 2, Junior Klasse tæve




 


BILLIE

EXCL 3, Champion klasse han, CK


           

28.09.2014

ECKERØ, ÅLAND

Annika Ullevit Moe, SE

KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve, 2 BTK, CAC



           

20.09.2014

HILLERØD, DKK

Vitor Manuel C Veiga, PT

JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, 1 BTK, CACIB, BIM
Københavns Vinder 14



 






KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve
Københavns Junior Vinder 14

 

           

07.09.2014

POLAR GOLDCUP

William C. Stebbins, USA


KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve
Bedste Junior & BIS Junior

SUPREMEBIS - Judged by Ole Staunkjær, DK
YOUNG SUPREME BIS WINNER


 


 


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, 1 BHK, BIM

SUPREMEBIS - Judged by Ole Staunkjær, DK
SWEEPSTAKES WINNER
SUPREME BIS WINNER


           

06.09.2014

POLAR GOLDCUP

George Murray, USA


KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve
Bedste Junior & BIS Junior



 


 


BILLIE

EXCL 3, Champion klasse han, 2 BHK


           

30.08.2014

LUXEMBOURG

Gabriele Richard, DE


KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve, Crufts Qual.
Luxembourg Junior Champion
Benelux Junior Winner 14


 


 


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CACIB, BIR
Luxembourg Champion
Benelux Winner 14


           

24.08.2014

ÅRHUS, NAT DKK

Jørgen Hindse, DK

JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, 1 BTK,
BIR & BIG#3



 


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CK, 2 BHK


           

17.08.2014

BORNHOLM, DKK

Joanne Sewell, AU

JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, 1 BTK, CACIB, BIR & BIG#2


           

16.08.2014

BORNHOLM, DKK

Gøran Hallberger, SE

JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, 2 BTK, Res-CACIB


           

09.08.2014

HELSINKI, WORLDWINNER SHOW

Guy Jeavons & Mark Houston-Mcmillan, CA


KATIE

EXCL 1, Junior Klasse tæve
JUNIOR VERDENSVINDER
BIR & BIG#2


 


 


BILLIE

EXCL 2, Champion klasse han, CK,



 


JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, Res-CACIB


           

26.07.2014

LUNDERSKOV, DPHK

Joop Schepers, NL


KATIE

SL 1, Hvalpe Klasse tæve, Bedste hvalp
BEST IN SHOW HVALP #1


 


 


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CK, 1 BHK, CLUB-CAC, BEST IN SHOW #1



 


JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, 2 BTK


           

28.06.2014

SZCZECIN, POLEN

Norman Deschuymere, BE


KATIE

SL 1, Hvalpe Klasse tæve, Bedste hvalp
BEST IN SHOW HVALP #1


 


 


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CK, 1 BHK, CACIB, BIG#1, BEST IN SHOW #1



 


JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, CACIB, 1 BTK, BIM


           

22.06.2014

VEJEN, DKK

Ralf Cambell, NO


KATIE

SL 1, Hvalpe Klasse tæve, Bedste hvalp
BEST IN SHOW HVALP #1


 


 


JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, CACIB, 1 BTK, BIM



 


BILLIE

EXCL 4, Champion klasse han, CK, 4 BHK


           

21.06.2014

VEJEN, DKK

Leif-Herman Wilberg, NO


KATIE

SL 1, Hvalpe Klasse tæve, Bedste hvalp
BEST IN SHOW HVALP #3


 


 


JODIE

EXCL 1, Champion klasse tæve, CK, CACIB, 1 BB, BIR



 


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CK, Res-CACIB,
2 BHK


           

31.05.2014

HAARLEV, DPHK

William Sahloff, US


KATIE

SL 1, Hvalpe Klasse tæve, Bedste hvalp
BEST IN SHOW HVALP #1


 


 


BILLIE

EXCL 2, Champion klasse han, CK, 2 BHK - KLUBCAC


           

17.05.2014

HEDENSTED, DKK

Luza Beradze, CZ


KATIE

SL 1, Hvalpe Klasse tæve, Bedste hvalp
BEST IN SHOW HVALP #1


 


 


BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CK, 2 BHK


           

11.05.2014

ROSKILDE, DKK

Andrew Beire, IE

KATIE

SL 1, Hvalpe Klasse tæve, Bedste hvalp
BEST IN SHOW HVALP #1



      BILLIE

EXCL 1, Champion klasse han, CK, 2 BHK, Res-Cacib

 
           

10.05.2014

ROSKILDE, DKK

Gerda Kastl, DE

KATIE

SL 1, Hvalpe Klasse tæve, Bedste hvalp
BEST IN SHOW HVALP #3



      BILLIE

EXCL 2, Champion klasse han, CK, 2 BHK, Res-Cacib

 
           

30.03.2014

KARLSLUNDE, DPHK

Erna Upmaijer, NL

BILLIE

EXCL 1, Champion Klasse han, KLUBCAC, CK,
1 BHK, BIR
BEST IN SHOW #3

 

>>>


 


KATIE

SL 1, Baby Klasse tæve, Bedste baby
BEST IN SHOW BABY#1


           

06.03.2014

BIRMINGHAM, UK

Geoff Corish, UK

BILLIE

Åben Klasse han, uplaceret

>>>

           

09.02.2014

FREDERICIA, DKK

Carsten Birk, DK

BILLIE

EXCL 1, Åben Klasse han, CK, 2 BHK, Res-CACIB, DANSK NORSK FINSK NORDISK CHAMPION


>>>


 


KATIE

SL 1, Baby Klasse tæve, Bedste baby
BEST IN SHOW BABY#1


           

04.01.2014

GØTEBORG, DKK

Harry Tast, FI
Grp.: Joop Schepers, NL

BILLIE

EXCL 1, Åben Klasse han, CK, 1 BHK, CACIB, BIR
BEDST I GRUPPEN #1


>>>


 


PETIT

EXCL 1, Åben Klasse tæve, CK, 1 BTK, CACIB, BIM


           

03.01.2014

GØTEBORG, DKK

Kurt Nilsson, SE
Grp.: Harry Tast, FI

BILLIE

EXCL 1, Åben Klasse han, CK, 1 BHK, CACIB, BIR
BEDST I GRUPPEN #1


>>>


 


PETIT

EXCL 1, Åben Klasse tæve, CK, 1 BTK, CACIB, BIM